TEST

Piotr Lisowski

9 LIS 17:10

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

Škoda Kodiaq
od 89 900 zł za SUV-a o długości 4,7 m z silnikiem 1.4 TSI 125 KM

Choć Kodiaq (4697 mm) jest prawie tak długi jak Touareg (4796 mm), to czeskiego SUV-a można kupić o 146 890 zł taniej, niż niemieckiego odpowiednika. Różnice? Kodiaq w najtańszej wersji ma pod maską 125 KM, a w najmocniejszej - 190 KM. To wciąż mniej od podstawowej wersji Volkswagena.

Zupełnie nowy SUV Škody ma już oficjalny cennik na polskim rynku. Cena modelu Kodiaq na polskim rynku zaczyna się już od 89 900 zł za wersję Active z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM. Podstawowa wersja Active wyposażona jest m.in. w radio Swing z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 6,5 cala, tylne czujniki parkowania, elektryczne sterowanie szyb i lusterek, system zapobiegający kolizjom oraz funkcję hamowania awaryjnego w przypadku wykrycia pieszych przed pojazdem.

Kolejna wersja wyposażenia, Ambition, wzbogaca listę wyposażenia między innymi o 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, dwustrefową klimatyzację automatyczną, bezkluczykowe uruchamianie silnika i dodatkową ochronę krawędzi drzwi przednich i tylnych. Cena tej wersji, również z silnikiem o mocy 125 KM wynosi 97 350 zł.

Topowa wersja Style dodaje do tej imponującej listy 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, wybór profilu jazdy, reflektory przednie w technologii Full LED z funkcją adaptacji świateł AFS, przednie światła przeciwmgłowe w technologii LED z funkcją doświetlania zakrętów i aktywny tempomat. Najbogatsze wyposażenie występuje od silnika 1.4 TSI o mocy 150 KM i kosztuje minimum 122 200 zł.

Wśród elementów opcjonalnych pojawiają się także elementy wyposażenia, wprowadzające komfort takie jak: system kamer 360 stopni, bezdotykowo otwierana i zamykana elektryczna pokrywa bagażnika oraz system adaptacyjnego zawieszenia DCC z funkcją jazdy w terenie.

Część z opcjonalnego wyposażenia łatwo dodać do swojego samochodu dzięki przygotowanym specjalnie dla każdej z wersji pakietom FRESH. Standardowo dla każdej wersji w cenie samochodu oferowany jest także pakiet przeglądów obejmujący kompletny plan serwisowy przez pierwsze cztery lata lub 60 000 km eksploatacji.

Kodiaq to pierwszy model Škody w segmencie dużych SUV-ów. Z opcjonalnym trzecim rzędem siedzeń, długością 4697 mm, szerokością 1882 mm i powiększonym prześwitem to jeden z największych i najbardziej funkcjonalnych modeli, które kiedykolwiek stworzyła Škoda. Auto dostępne jest z silnikami TSI i TDI o mocy od 125 do 190 KM, z których wybrane można łączyć z systemem napędu na 4 koła oraz z dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DSG.

NASZA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAMY Z USŁUG ADOBE TYPEKIT, GOOGLE ANALYTICS, DISQUS ORAZ FACEBOOK.

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków