PAWEŁ BIJATA

Duża fabryka Renault nadal nie wznowiła produkcji po piątkowym cyberataku

Jak podaje Europol piątkowa seria cyberataków objęła blisko 200 tys. osób i organizacji. Ucierpiały również duże korporacje w wielu krajach. Jedną z ofiar są zakłady Renault w Douai we Francji, w której prace ruszą dopiero jutro. W fabryce pracuje ponad 3,5 tys. osób.

15 MAJ 22:50

 

Biuro prasowe Renault informuje, iż trwają prace, które mają zapobiec rozpowszechnianiu sie złośliwego kodu. Pozostałe fabryki koncernu, które zostały zaatakowane w piątek już wznowiły prace. Francuska prokuratura już od piątku prowadzi dochodzenie w sprawie cyberataku.

Piątkowy atak

Do ataku wykorzystano złośliwe oprogramowanie ransomware za pomocą którego hakerzy żądają okupu w zamian za odblokowanie dostępu do dysku twardego. Jak podaje Europol złośliwe software bazuje na kodzie wykradzionym amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). W ataku ucierpiały m.in. hiszpański gigant telekomunikacyjny Telefonica, niemieckie koleje Deutsche Bahn, amerykańskie przedsiębiorstwo spedycyjne FedEx, ministerstwo spraw wewnętrznych Rosji i kilka uniwersytetów w Chinach.

NASZA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAMY Z USŁUG ADOBE TYPEKIT, GOOGLE ANALYTICS, DISQUS ORAZ FACEBOOK.

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków