Piotr Lisowski

6 STY 18:50

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków

Honda Civic Type R Prototype

Samochód produkowany będzie w brytyjskiej fabryce Hondy w Swindon. Rozpoczęcie sprzedaży w Europie zaplanowano na drugą połowę 2017 roku. Sercem nowej Hondy Civic Type R będzie prawdopodobnie turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 310 KM. Cała reszta ma być jednak zupełnie nowa, włączając w to całą platformę oraz zawieszenie.

Karoserię egzemplarza pokazowego pokryto połyskującą strukturą imitującą szczotkowane aluminium. Koncepcyjny Type R bazuje na nisko zawieszonej i szerokiej sylwetce nowej Hondy Civic hatchback, od pierwowzoru odróżnia go stylizacja nadwozia oraz szereg modyfikacji aerodynamicznych.

Charakteru prototypowej Hondzie Type R dodają przyciemnione klosze diodowych reflektorów i wszystkich kierunkowskazów. Między przednimi a tylnymi, 20-calowymi felgami i oponami o szerokości 245 mm, rozciągają się boczne fartuchy wykonane z włókna węglowego. Dyfuzor umieszczono pod szerokim, tylnym zderzakiem, gdzie znalazło się również miejsce dla potrójnej końcówki układu wydechowego.

Sercem nowej Hondy Civic Type R prawdopodobnie będzie ten sam turbodoładowany silnik benzynowy 2,0 litra VTEC TURBO. Jego moc maksymalna wynosi 310 KM i jest uzyskiwana przy 6 500 obr./min., a maksymalny moment obrotowy 400 Nm jest dostępny już od 2 500 obr./min. Dzięki temu auto przyspiesza do 100 km/h w 5,7 sekundy i rozpędza się do 270 km/h!

Samochód produkowany będzie w brytyjskiej fabryce Hondy w Swindon, w której montowany jest pięciodrzwiowy hatchback przeznaczony na rynki globalne. Rozpoczęcie sprzedaży w Europie zaplanowano na drugą połowę 2017 roku. Model Type R będzie również eksportowany na skalę globalną, co oznacza, że po raz pierwszy samochód ten oficjalnie dostępny będzie na rynku północnoamerykańskim. Aktualnie dostępna wersja Civica z roku 2016 wyceniona jest na 146 800 zł.

NASZA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES. KORZYSTAMY Z USŁUG ADOBE TYPEKIT, GOOGLE ANALYTICS, DISQUS ORAZ FACEBOOK.

proszę, wyłącz adblocka
reklamy na leftlane.pl nie zasłonią ci żadnych treści,
nie będą też same z siebie wydawały dźwięków